Objevte nejvýhodnější letenky

oheň řecko

Řecko nadále sužují ničivé požáry. Tábor s českými hasiči se...
Čeští hasiči pracovali v přední linii s podporou jednotek z Řecka a dalších zemí. Mužstvo mělo na starosti vesnice v okolí obce Lotis. Podle původního plánu mají Češi na místě zůstat do středy.
Řecký oheň :: Mystika-info
Řecký oheň (též byzantinský oheň či tekutý oheň) byla zbraň používaná Byzantinci. Šlo o tekutou zápalnou směs, která hořela i ve styku s vodou (podle některých pramenů voda dokonce hoření podporovala).
Oheň v Řecku ustupuje, zničil 4500 domů -
Přestože v Řecku i ve středu hoří desítky požárů lesa, hasičům se oheň podařilo dostat částečně pod kontrolu. Nyní ale zemi hrozí další pohroma v podobě povodní. Řecká vláda slíbila, že urychlí poskytnutí kompenzací lidem, kteří ztratili...
Zlevní kvůli požárům dovolená v Řecku a zasáhl oheň české...
V Řecku zuří ničivé požáry, při kterých zemřely desítky lidí. Jak ovlivní dovolené českých turistů? Nabízíme přehledné otázky a odpovědi.
řecký oheň — PSK
Dobrý Den , chtěl bych se zeptat na podstatu řeckýho ohně ,zda je pravda ,že Kallinikos objevil fosfor a pokud jo, jestli byl použit v mýtickým řeckým ohni pokud ne ,tak jaký sloučeniny tam byly přidány?
Řecký oheň byzantských císařů spálil arabské i ruské nájezdníky...
Řecký oheň - vynález, díky kterému Východořímská říše vydržela přežít o téměř 1000 let méně šťastnou říši Západořímskou a vzdorovala nájezdům muslimů i křesťanů.
Řecký oheň
Recepty na umíchání řeckého ohně byly definitivně ztraceny při dobytí Konstantinopole Turky v roce 1453. Pravděpodobně v něm však figuroval ledek, který se přidával do různých zápalných směsí.
Požáry v Řecku: Lidé sami hasí, z ostrovů prchají na lodích...
Řecko stále sužují lesní požáry. Z ostrova Euboia musejí lidé utíkat na lodích, jinde se snaží holýma rukama chránit svůj majetek. Vláda podle Řeků zklamala.
Tajemný řecký oheň: Smrtonosná zbraň –
Tak se obvykle nazývá obávaná zbraň starověku, i když měla ještě několik dalších názvů, jako mořský oheň, tekutý oheň, římský oheň apod. Není divu, že byl velmi obávaným protivníkem, neboť oheň nebylo možné běžně uhasit.
Dotyk - Řecký oheň: Nejstrašnější zbraň starověku. Vědci dodnes...
Nad sestrojením ničivých zbraní, které by vojsku poskytly výraznou převahu nad nepřítelem, dumali učení muži už ve starověku. Několik důmyslných válečných strojů sestavil například slavný matematik Archimédés.

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

Garance nejnižší ceny

98 procent zákazníků jsou spokojeni

Nejlevnější letenky do celého světa

Získejte nejlevnější letenky do fascinujících míst světa.

Pátrat po letenkách